tplink marka modem

Tp link marka modem kullanıyor ve ip adresini arıyorsanız, Tp link modemlerin ara yüzüne 192.168.1.1 ip adresi ile giriş yapabilirsiniz.

Add a comment

bu dosyalar acilamiyor hatasi ve basit cozumu"Bu dosyalar açılamıyor" hatasıyla internetten indirdiğim her hangi bir programı bilgisayarıma kurmaya çalışırken karşılaştım. Bu hatayla ilgili internette bir çok çözüm yolu var, bende bunların bir çoğunu denememe rağmen bu hatayı çözemedim. Sonra iş yerinde kullandığım bilgisayarımın bir gruba bağlı olduğunu ve bundan dolayı olabileceği kanısına vardım. Add a comment

ctrlaltdeleteCtrl+alt+del çilesine son!

Add a comment

savefrom net video indirmePek çoğumuz internetten video indiriyoruz, bu işlemi yapabilmek için bir çok indirme programı var ama bunların bir çoğu ya bizim video indireceğimiz web sitesini desteklemiyor ya da sıkıntı çıkarıyor videoyu indirmiyor. Bu tip sorunları ortadan kaldırmak için İDM ( internet download manager ) şuan en iyi çözüm olarak görülmektedir, fakat idm ücretli.İdm alternatifi bir çok program var tabi bunların arasındanda en iyisini sorunsuzunu bulmak gerekiyor.

 

Add a comment

adwcleanerAdwcleaner programı bilgisayarınıza kurduğunuz programlarda dikkat etmeden kabul ettiğiniz veya kurduğunuz programlar ile gelen bilgisayarınızda kullandığınız internet explorer, mozilla firefox, chrome v.b tarayıcıların anasayfalarını değiştiren tarayıcılara istemeden yüklenen toolbarları kaldırmamıza yarayan ücretsiz bir programdır. Programı https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/ linkinden indirdikten sonra direk kullanabilirsiniz, program kurulumsuz çalışmaktadır.

Programı açtığınız zaman öncelikle tara butonuna tıklıyorsunuz, bir müddet sonra program bilgisayarınızı tarar ve istenmeyen link bulduğu takdirde servis, klasör v.b sekmelerin altında bunları gösterir isterseniz bunları seçerek kaldırabilirsiniz, Ne yapacağınızı bilmiyorsanız hiç bir seçim kaldırma işlemi yapmadan programın temizleniyor butonuna tıklayınız ardından program temizliğe başlayacaktır. Temizlik sonrası tamam onay butonuna bastığınız takdirde bilgisayarınız yeniden başlatıcaktır. Ayrıca search protect programını adwcleaner ile kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Programın videolu anlatımını youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz.

 

Add a comment

youtube Invalid request authentication expired hatasiYoutube'a yüklediğimiz videonun ayarlarını değişirirken veya başka bir işlem yaparken Invalid request, authentication expired. şeklinde bir hata alıyorsak, muhtemelen firefox kullanıyoruz ve tarayıcımızda yüklü olan bir eklenti bu hataya sebep oluyordur. Bu hatayı ortadan kaldırmak için sorunlu eklentiyi kaldırmamız gerekiyor, bu hataya genelde; SaveFrom.net asistan isimli eklenti neden olmaktadır. Bir başka platformda DownThemAll! isimli eklentininde bu hataya neden olduğunu okumuştum.

Add a comment