samsung on beş

Samsung Galaxy On5 2016 siparişini az önce hepsiburada.com üzerinden verdim. Telefona elime ulaştığı zaman buraya cihaz hakkında deneyimlerimi yazarım.

Telefon elime ayın 8 Aralık gibi ulaştı, telefonu elime aldım ayarlarını yaptım. Bazı menü başlıklarının veya bazı yerlerin ingilizce olduğunu gördüm.

Daha sonra telefona güncelleme geldi yükle dedim, demez olaydım, telefon "güncelleme yapılamadı" hatası verdi. ( bakınız : hepsiburada.com sitesinde telefona yazılan yorumda güncelleme almadığı yazılmış )

Bazı menüler çalışmadı bunun üzerine bende "kies" programı ile yeniden yükleme yapayım dedim, yüklemeyi başarıyla yaptım ancak "google play" gibi uygulamalar "açılamadı" hatası verdi. Ardından telefonu "fabrika ayarlarına" getirdim, bunun üzerine karşıma biraz çince birazda ingilizce bir "android" geldi. Dil listesinde "Türkçe'yi" bulamadım.

Ben de telefonu iade etmek için hepsiburada'ya gönderdim. Ancak "iade reddedildi, servis raporu almalısınız" notuyla telefonu bana geri gönderdiler.Ben de bunun üzerine telefonu onarılsın diye hepsiburada'ya tekrar gönderdim. Hepsiburada müşteri paneline baktığımda  "iade reddedildi, servis raporu almalısınız" notuyla telefonu bana geri göndereceklerini gördüm, bunun üzerine "ben telefonu size iade için değil servise gitsin diye gönderdim" yazıları yazsamda kimse beni kaale almadı. Bende en sonunda şikayetvar'a yazdım. Ardından tekrar bir arza bildirimi açtım, bana tekrar bir kargo kodu gönderdiler, ama şimdi korkuyorum telefonu tekrar göndermeye git-gel oyuncak oldu zavallıcık.

Bakalım detayları tekrar burdan yazarım ancak artık bu hepsiburada'yı bırakma zamanı geldi alternatiflere yönelmeliyiz. Ben bıraktım artık burdan bir şey almıyorum. ...