mirillis action hudMirillis Action kullanıcı dostu arayüzü ve alanında en çok tercih edilen ekran videosu çekme programı, genellikle bu programı kullananlar başta oyun videosu olmak üzere bir çok video çekmektedirler. Bu yazımızda Mirillis Action programını açtığımızda ekranın sağ üst kısmında HUD isimli program eklentisi çalışmıyorsa bu eklentinin neden çalışmadığını ve çözümünü göreceğiz.

Mirillis Action programı HUD ekranı çektiğimiz görüntünün fps değeri, kayıt süremiz gibi bilgileri şeffaf olarak kayıt esnasında bize göstermektedir. Bu alanı ister kayıtta edebilir istersek sadece biz görüp kayıt etmeden bilgi amaçlı da kullanabiliriz.

 

Mirillis Action programını başlattığımızda HUD ekranı otomatik olarak (Ayarlara  bağlı) ekranın sağ üst kısmında belirecektir. Eğer bu özellik çalışmıyorsa bu sorun bilgisayar temamız ile alakalı olabilir. Temamız ile alakalı olmadığını deneyip görelim. Öncelikle masa üstümüzde sağ tıklayalım > kişiselleştir > Areo temaları başlığı altından her hangi bir tema seçelim, tema seçiminin ardından Action programını başlatalım başka bir sorun yoksa Hud ekranımız çalışacaktır.

Videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

{youtube}lNHEDnU7E14{/youtube}