resmigazeteResmi Gazetenin bu günkü sayısında 677 sayılı KHK ile göreve iade edilen ve ihraç edilen personel ile kapatılan veya yeniden açılan dernekler,vakıflar ve basın kuruluşları listesi yayımlandı.

 

 

 

 

 

22 Kasım 2016 SALI

Resmi Gazete

Sayı : 29896

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA BAZI TEDBİRLER ALINMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

 

Karar Sayısı: KHK/677

Olağanüstü hal kapsamında bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nca 31/10/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Add a comment

yskYaklaşık 3 gün sonra 10 Ağustos 2014 Pazar günü Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Bu seçimin diğer Cumhurbaşkanlığı seçimlerden farkı ise ilk kez bir Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecek olması, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde 3 aday yarışacak.

Ak Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Chp ve Mhp'nin ortak adayı Ekmeleddin İHSANOĞLU, Hdp Eş Başkanı Selahattin DEMİRTAŞ Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olarak yarışacaklar.

Cumhurbaşkanığı seçimi vatana millete hayırlı olması dileğiyle...

Add a comment

murat-gogebakanMurat Göğebakan bu sabah Medipol Üniversitesi Hastanesinde saat 08:30'da lösemiye bağlı ani kalp durması sonucu hayatını kaybetmiş. Allah rahmet eylesin. Murat Göğebakan'ı bende bir çoğumuzun bildiği ayyüzlüm şarkısından tanıdım.Bağıra bağıra söyediği şarkılar hoştu..

Kendisi öyle şarkılarını çok fazla takip ettiğim bir sanatçı değildi ama şarkılarını dinlerdim. Bir değerli sanatçı daha aramızdan ayrıldı Allah rahmet eylesin.

Add a comment

gazzeye-yardim-edelim

Kanayan yara Filistin, hepinizin bildiği üzere Filistinde bir insanlık dramı yaşanıyor, Katil İsrail canı istediği gibi vuruyor, öldürüyor, yakıyor, yıkıyor ve peki insanlık ne yapıyor? Dünya ne yapıyor? Bm ne yapıyor? Nato ne yapıyor? Başta Amerika'yı olmak üzere her şekilde koruyan kollayan Bm, Nato v.s.. bu cinayetlere, insanlık dramına seyirci kalıyor. Canları istemediğinden işlerine gelmediğinden kıllarını kıpırdatmıyor. Peki neden? Çünkü orada ölenler Müslümanlar, yani düşmanları...

Bence burada Müslümanların yapması gereken şey maddi ve manevi Filistine yardımda bulunmak olacaktır. Maddi durumu müsait olmayanlar; Dua ile yakarış ile ibadet ile Filistin'e manevi destek olacaklar, maddi durumları müsait olanlar manevi desteğin yanında para ve mal olarak Filistin'e destek olmaları gerekmektedir. Maddi olarak yardımda bulunanlar bir çok yardım derneğine başvurabilirler, bunlardan başı çeken İHH'nın ( İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ) Filistin'e yönelik yardım kampanyaları devam etmektedir, bu yardım kampanyalarından birine veya birkaçına ne kadarına sınırlarımızı zorlayarak yardım edersek işte o zaman Müslüman kardeşimizin yanında olmuş oluruz. İHH'nın web sitesine linkten online yardım platformunada bu linkten ulaşabilir ve maddi yardımda bulunabilirsiniz.

Maddi yardımlarda az çok demeden 5 TL'nin bile bir işe yarayacağını düşünerek yardım edelim.

İHH'nin Gazze'ye büyük ilaç yardımı haberini linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ayrıca cep telefonlarınızdan " GAZZE İLAÇ " yazıp tüm operatörlerden ( Turkcell, Vodafone, Avea ) 3072 'ye mesaj atarsanız 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Arkadaşlar maddi ve manevi sınırlarımızı zorlayarak yardım etmemiz dileğiyle ...

Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin 'Filistin

 

Add a comment

'Tarım Bankacılığı' organizasyonu kuran TEB, çiftçiye finansman desteğinin yanı sıra 'Danışman Banka' olarak da hizmet vermeyi amaçlıyor

teb-bankasi

TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, tarım sektörünün gelişmesi ve sürdürülebilir büyüme yakalayarak çiftçiye uluslararası piyasalarda rekabet gücü kazanması için finansman desteğiyle birlikte danışmanlık hizmeti de verdiklerini açıkladı.

Add a comment

Vakıfbank, gelişen teknolojiler ve yeni güvenlik önlemlerini Bilgi Teknolojileri (BT) altyapısına entegre etmek için 2006 yılından bu yana birlikte çalıştığı KOBIL ile yeni bir işbirliğine imza attı.

kobil

Add a comment