joomla menu secili ikon

Arkadaşlar Joomla ile yapılan ve İceMegaMenu modülü kullanılan web sitemizde eğer resimde ki gibi menü üzerine tıkladığınızda ikon çıkmaz ise veya menü ikonu düzgün

Add a comment

kunena-logoKunena Son Sürüm : 4.0.1  joomla-2 5-uyumlu joomla-3 0-uyumlu
 
Diğer sürüm notları için tıklayınız.
Joomla'nın forum bileşeni Kunena 4.0.1 sürümü yayınlandı. Yeni sürümle alakalı teknik detaylara linkten ulaşabilirsiniz. Kunena 4.0.1 genel sürüm notları, indirme linkleri, Türkçe dil dosyası ve önemli bazı ipuçları için konunun devamına bakabilirsiniz.
Kunena forum eklentisi kurulum, ayarlar ve diğer bilgilerin için resimli anlatıma bakınız. Resimli anlatıma ulaşmak için tıklayınız.
Add a comment

osmap sitemapBir web siteniz varsa illaki bir site haritası kullanmanız gerekiyor. Kullanmadığınız takdirde arama motorları sitenize eklediğiniz içerikleri geç algılamakta ve sitenizin trafiği düşmektedir. Bu yazıda Joomla için kullanabileceğiniz Osmap bileşeninden bahsedeceğiz. Şu linktede bahsettiğimiz üzere artık Joomla için en iyilerden diyebileciğimiz Xmap bileşeni artık yayınlanmıyor. Bende kendi web sitem için site haritası bileşini arayışımda Osmap bileşenini kullanmaya karar verdim.

Osmap bileşini ücretsiz ve kullanımı kolay bir bileşen, daha önce Xmap kullananlar bu bileşeni kullanırken yabancılık çekmeyeceklerdir. Bileşenin ücretli ve ücretsiz olarak iki sürümü vardır. Ücretsiz sürüm bizim fazlasıyla işimizi görecektir. Bileşeni https://www.alledia.com/extensions/osmap/ linkinden indirebilirsiniz.

Add a comment

xmap is finally gone xmap bileseni uretimi durduXmap, Joomla için üretilen hatta en iyilerden diyebileceğimiz site haritası bileşenidir. Joomla ile ilgilenenlerin site haritası denildiği zaman ilk aklına gelen xmap olmuştur. Ancak Xmap bileşeni yapımcısı kısa bir süre önce bileşeni artık üretmeyeceğini ( http://www.jooxmap.com/ ) duyurdu. Yapımcının bileşeni neden üretmeyeceği konusunda bir bilgim yok fakat yakın zamanda bileşenin bir forku yayınlandı. Kendim Osmap isimli site haritası bileşenini kullandığım için Xmap'ın Mapx isimli forkunu denemedim. Denemek isteyenler http://extensions.joomla.org/extensions/extension/structure-a-navigation/site-map/mapx linkinden bileşeni indirebilirler.

Add a comment

joomla web sitenizi anroid telefonunuzdan yonetin joooidJoomla web sitenizi android işletim sistemli cep telefonunuzdan Joooid uygulaması ile yönetebilirsiniz. Uygulamayı ve bileşini http://www.joooid.com/index.php/download adresinden indirebilirsiniz. Bileşeni ve plg. web sitenize kurduktan sonra ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Artık telefonunuza uygulamayı kurup web sitenizi Android telefonunuzdan yönetibilirsiniz. Uygulamayı kullanmak çok basit yapmanız gereken Admin kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra web site adres kısmına http://web-site-adresiniz.com/ şeklinde sitenizin adresini ekleyiniz. Add a comment

joomla twitter modul jw twitterJw twitter Joomla web sitenizde kullanabileceğiniz Twitter hesabınızda yayınladığınız Twitleri aynı anda web sitenizde gösteren kullanışlı bir Joomla modülüdür. Jw twitter modülünün ayarları çok basittir, kolaylıkla web sitenize uyarlayabilirsiniz.

Ayarlarda modül sekmesinde ki twitter id alanına twitter kullanıcı adımızı yazmamız yeterli olacaktır. Diğer ayarları deneme yanılma ile web sitemize uygun hale getirebiliriz.

Add a comment