xmap is finally gone xmap bileseni uretimi durduXmap, Joomla için üretilen hatta en iyilerden diyebileceğimiz site haritası bileşenidir. Joomla ile ilgilenenlerin site haritası denildiği zaman ilk aklına gelen xmap olmuştur. Ancak Xmap bileşeni yapımcısı kısa bir süre önce bileşeni artık üretmeyeceğini ( http://www.jooxmap.com/ ) duyurdu. Yapımcının bileşeni neden üretmeyeceği konusunda bir bilgim yok fakat yakın zamanda bileşenin bir forku yayınlandı. Kendim Osmap isimli site haritası bileşenini kullandığım için Xmap'ın Mapx isimli forkunu denemedim. Denemek isteyenler http://extensions.joomla.org/extensions/extension/structure-a-navigation/site-map/mapx linkinden bileşeni indirebilirler.

Add a comment

yandex-bebek-isimleri

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Xmap ile oluşturmuş olduğumuz site haritamızı Yandex Webmaster'a ekleme işlemini resimli olarak anlatmaya çalışacağız. İster Joomla olsun ister olmasın tüm site haritalarınızı aynı şekilde ( Benzer Şekilde ) Yandex'e ekleyebilirsiniz. Joomla kullananlar xmap dışında diğer bileşenlerinde xml linklerini benzer şekilde ekleyebilir.

Yandex Webmaster'a adresinden ulaşabilirsiniz.

Yandex üyeliğiniz yok ise adresinden edinebilirsiniz.

Add a comment

sitemap-eklemeArkadaşlar bu yazımızda Joomla sitemizde kullanmış olduğumuz site haritamızı google'ye ekleyeceğiz.

Anlatımda kullanacağımız sitemap bileşeni ; Xmap

Xmap ile alakalı diğer tüm anlatımlarımızı takip etmek isterseniz tıklayınız.

Xmap kurulumu konusunda yardım almak için resimli anlatımı takip edebilirsiniz, xmap kurulumu resimli anlatım için tıklayınız.

---

Sitemap xml linkimizi Google'ye eklemeden önce sitemizin Google Web Master Araçlarına ekli olması gereklidir. Sitemiz Google Web Master Araçlarına ekli değil ise, Sitemizi Google Wm Araçlarına ekleme yazımızı okumak için tıklayınız.

 

Add a comment

site-haritasiBu yazımızda Joomla 3.0 serisi bir siteye Xmap site haritası bileşeni kurulumunu ve ayarlarını resimlerle anlatmaya çalışacağız.

Kullandığımız sürümler : Joomla 3.0.1 - Xmap 2.3.0

Joomla için : Joomla Web Sitesi

Xmap için : Xmap Web Sitesi

 

 

 

Add a comment

xmapXmap kurulumunu ve başlangıç ayarlarını resimlerle anlatmaya çalışacağız. Resimleri ve alt kısımlarında bulunan notları takip edebilirsiniz. Add a commentXmap Son Sürüm : 2.2 released ( 06.01.2012 )
Add a comment